Dzisiaj uczniowie z kalsy 1B Kodowali na macie. Wykonali Kwadrat z Kwadratów - Kolor w pionie, Kolor w poziomie. Następnie za pomocą kolorowych kubeczków powstały obrazki ukryte nie tylko w instrukcji - Słuchaj, pomyśl, ułóż… oraz sygnalizator świetlny i budujemy dom. Zabawa w kodowanie była udana!
Aktualności
#CodeWeek2019
- 20
#CodeWeek2019
Kolejna relacja z tygodnia kodowania: uczniowie na zjęciach informatycznych z Klubu Młodego Naukowca kodowali wzory matematyczne - pola figur:), na lekcji informatyki uczniowie klas 6 i 7 tworzyli w Scratchu swoje pierwsze gry :)
1A uczniowie klasy 8D kodowali tabliczkę mnożenia, którą rozkodowywać będą uczniowie klasy 6D :)
"Wyślij kartkę do Powstańca"
Uczniowie klasy VIII A wzięli udział w tegorocznej akcji "Wyślij kartkę do Powstańca". Napisli teksty tak, od uczniowskiego serca skierowane do wybranych uczestników Powstania Warszawskiego. Poznali życiorysy niektórych z uczestników Powstania, przygotowali listy i kartki podarowane przez Zarząd LOP w Szczecinie. Zajęcia po raz drugi zorganizowane w Jedynce i po raz drugi z dużym zaangażowaniem uczniów. BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Projekt ma edukować i wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
#CodeWeek2019
Nasza szkoła w tym roku wzięła udział w EU CodeWeek, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. To inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!
To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Dzisiaj uczniowie poznali przydatne internetowe narzędzia, programy do nauki kodowania i tworzenia kodów QR. Zakodowali informacje na temat budowy komputera i stworzyli domino.
7
Międzyszkolny Turniej o Puchar Małego Ekologa
8 października uczniowie klasy IV C: Agata, Klara, Emil i Jakub wzięli udzial w Międzyszkolnym Turnieju o Puchar Małego Ekologa organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Stargardzie. Turniej przebiegał pod haslem: "Las Wita Was". Uczniowie naszej Szkoły zajęli IV miejsce, otrzymali wyróżnienie i nagrody książkowe.
Gratulujemy !
Ślubowanie Klas Pierwszych - 4 października 2019r.
- 33
Międzyszkolne TIKowanie
Dzisiaj, tj. 4 października 2019 roku, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji „Międzyszkolne TIKowanie”. 😉 W projekcie biorą udział szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5, którzy będą zmagać się z zadaniami z wielu dziedzin, wykorzystując technologię informacyjno-komunikacyjną (TIK).
Po południu odwiedziliśmy uczniów ze SP nr 5. 🤝Naszą współpracę zaczęliśmy od integracji. Zajęcia w grupach, mnóstwo śmiechu i sport. 😁🥳🤩To sprawdzony przepis na udane zajęcia.
7
Rada Rodziców
W czwartek 10 października 2019r.
o godzinie 1700,
odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
Serdecznie zapraszam
Krzysztof Kozłowski
Przewodniczący Rady Rodziców
Wybory do MSU i SU
WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
16 września 2019 r. rozpoczęła się kampania przedwyborcza do Małego Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa 2 i 3 wyłoniła swoich kandydatów, którzy ubiegali się o stanowisko Przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty i ulotki, na których przedstawili swoje założenia i pomysły. Kampania przedwyborcza zakończyła się 24 września.
25 września odbyły się wybory. Uczniowie klas 2 i 3 oddawali swoje głosy na kartach wyborczych, które wrzucali do urny.
WYNIKI WYBORÓW
Przewodniczący MSU – Jacek Krajewski, kl. 3b
Z-ca przewodniczącego MSU – Marcelina Romaniuk, kl. 2a
Skład Małego Samorządu Uczniowskiego:
- ŚWIERCZ Barbara kl. 2a
- RADOMSKI MATEUSZ kl. 2b
- RYBOŁOWICZ Lena kl. 2b
- FARTUSZNIAK Liliana kl. 2c
- KAWALEC Michalina kl. 2c
- KŁYS Magdalena kl. 2c
- GŁĄB Maja kl. 2d
- IWAŃKOWICZ Grzegorz kl. 2d
- KOWCUN Antonina kl. 2d
- KOWCUN Michalina kl. 2d
- MADZIAR Igor kl. 2d
- OKRAJ Agata kl. 2d
- SZULCZEWSKA Anna kl. 2d
- CHYTRA Krzysztof kl. 3a
- GIENIUK Dominika kl. 3a
- KAŁUSKI Franciszek kl. 3c
- PAKUŁA Antonina kl. 3c
- PISZCZEK Ewelina kl. 3c
- RATAJCZAK Julia kl. 3c
- ROGALSKA Mirella kl. 3c
- SMAGOWICZ Julia kl. 3c
- ZIĘCIK Hanna kl. 3c
A 27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. W tym dniu wszystkie klasy głosowały na swoich kandydatów.
Wyniki wyborów:
Przewodnicząca: Zuzanna Materac z klasy 8c,
z-ca przewodniczącej: Nikola Zygmuntowicz z klasy 7d.
Skład SU :
- Alessia Mariani 4a
- Zofia Kuczko 4b
- Klara Pac-Pomarnacka 4c
- Mateusz Duda 4d
- Kamil Kominowski 5a
- Magda Glapka 5b
- Maja Łukaszewska 5c
- Zuzanna Lis 5d
- Antonina Kawalec 5e
- Amelia Pszczoła 5f
- Amelia Karol 6a
- Zuzanna Bylewska 6b
- Hubert Jaruzel 6c
- Sebastian Duniecki 6d
- Weronika Gołoś 6e
- Zuzanna Kozak 7a
- Stanisław Sobolewski 7b
- Kevin Kubera 7c
- Oskar Rumian 7d
- Julia Krawczyńska 8a
- Lidia Iwańkowicz 8b
- Agata Michalczyk 8c
- Kacper Augustynowicz 8d
- Klaudia Jeziorowska 8e
Opiekun MSU – Ewa Zakrzewska
Opiekun SU – Magdalena Kupracz
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
- 9
OBCHODY 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
WOJEWÓDZKIE OBCHODY 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W STARGARDZIE.
1 września, punktualnie o 4:45 - w godzinę rozpoczęcia ostrzeliwania placówki pocztowej na Westerplatte, na cmentarzu wojennym przy ul. Reymonta oddaliśmy hołd wszystkim uczestnikom walk.2
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
odbędzie się 2.09.2019r.
- o godzinie 900 dla klas I-VIII
- o godzinie 1030 dla oddziałów przedszkolnych.
Podręczniki 2019/2020
Informacja o podręcznikach na nowy rok szkolny jest umieszczona w zakładce Uczniowie i Rodzice > Codzienne informacje
***
Gala wręczenia nagród Laureatom Konkursów Przedmiotowych
11 czerwca 2019r. w Szczecinie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom Konkursów Przedmiotowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2018/2019.
Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły:
Małgorzata Suchowerska z klasy VIII a z Geografii,
Michał Glapka z klasy VIII d z Geografii,
Krzysztof Król z klas VIII c z Fizyki,
Jędrzej Matkowski z Fizyki
i Paweł Stefaniak z klasy VIII a z Wiedzy o społeczeństwie
GRATULUJEMY !!!
1
WYJAZD EDUKACYJNY DO TORUNIA
W RAMACH PROJEKTU „INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA W SP 1”
22.05 – 24.05.2019
W dniach 22.05 – 24.05.2019 wybrani uczestnicy projektu (3 chłopców i 7 dziewcząt) z klas 4-5 wyjechali do Torunia, a ściślej mieszczącej się nieopodal miejscowości Wielka Nieszawka. Miejscem pobytu był hotel „OLENDER”, w którym uczestnicy mieli również możliwość korzystania z Centrum Sportu i Rekreacji.
Program wyjazdu przewidywał także zajęcia edukacyjne, związane z ofertą poznania Torunia. W planach pojawiły się kluczowe miejsca i obiekty naukowo – historyczne.Zwiedzając PLANETARIUM uczniowie mieli okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą placówki, skierowaną na poznanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań, pasji i uzdolnień. Projekcja filmu pozwoliła na przybliżenie wiedzy dotyczącej układu i nazw planet oraz ciekawostek dotyczących Układu Słonecznego.
Wizyta w Bazie MARS#17 umożliwiła uczestnikom znalezienie się w przestrzeni zaaranżowanej w formie bazy kosmicznej, gdzie odwiedzający niczym członkowie załogi mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone im zadania. Ich misją było nie tylko monitorowanie stanu Bazy, ale także usuwanie drobnych awarii, badanie próbek gruntu "Czerwonej Planety" czy właściwe gospodarowanie energią. Baza MARS#17 to nowoczesna i multimedialna przestrzeń, która nie tylko uczy, inspiruje, rozwija umiejętności i pobudza kreatywność, ale też zapewnia dobrą zabawę!Interaktywna wystawa GEODIUM poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralny element stanowi obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym można samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Na wystawie są też 2 stanowiska z kolekcją skał i minerałów. Cztery narożniki sali GEODIUM to plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Odwiedzający znaleźli tam wybuchający wulkan, ocean będący kolebką życia, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi, czy wreszcie makietę cywilizacji człowieka. Wykaz stanowisk interaktywnych w sali GEODIUM to: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcja, atmosfera Ziemi, efekt Coriolisa, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna, kolekcja meteorytów.
Kolejnym etapem spotkania z Toruniem było zwiedzanie miejscowej starówki wraz z jej wyjątkowymi miejscami, które wskazywał i w interesujący sposób opisywał miejscowy przewodnik. Uczestnicy mieli okazję poznać historię murów obronnych, zabytkowych kościołów i innych, ważnych dla miasta historycznych obiektów. Była to cenna lekcja o dawnych dziejach Torunia oraz ich wpływ na współczesne funkcjonowanie tego miejsca.
Zajęcia w Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER (m.in. kręgielnia i aquapark) pozwoliły na relaks i doskonalenie umiejętności integracji i współpracy.
Uczestnicząc w wycieczce uczniowie rozwinęli umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy z różnych dziedzin, doskonalili kompetencje matematyczne, naukowo – techniczne oraz społeczne, rozwinęli kreatywność i otwartość na nowe doświadczenia. Różnorodna tematyka i forma zajęć edukacyjnych wzbudziły duże zainteresowanie i stanowiły wyjątkową inspirację dla uczestników wyjazdu.
Opiekunowie wyjazdu:
Anna Łabuń
Izabela Wojciechowska13
Szkolny Konkurs Informatyczny
10 czerwca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny. Z testem, przygotowanym w aplikacji Quizizz i składajacym sie z 57 pytań zmagali się uczniowie klas VIII. Celem konkursu było rozwijanie wiedzy informatycznej, promowanie uczniów wyróżniających się uzdolnieniami informatycznymi, a także stworzenie możliwości sprawdzenia wiedzy i umiejętności. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący takich zagadnień jak: budowa komputera, urządzenia peryferyjne, jednostki informacji, rodzaje pamięci, pojęcia informatyczne, oprogramowanie i rodzaje systemów operacyjnych, wiadomości o programie Word, Excel, kodowanie, programowanie i bezpieczeństwo w sieci.
I miejsce - Krzysztof Król
II miejsce - Marcin Bogucki
III - Jakub Urban
Na zakończenie konkursu uczestnicy dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!!!
LAS CAŁY NASZ
"Las cały nasz" to hasło towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie podczas spotkania w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Kliniskach z okazji Dni Lasu 2019. Uczniowie klas IV-VIII Stargardzkiej Jedynki po raz piąty uczestniczyli w tak ważnym dla leśników wydarzeniu organizowanym przez Nadleśnictwo Kliniska. Wszystkie zaproszone z tej okazji do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Kliniskach Szkolne Koła LOP, koła przyrodnicze, koła zainteresowań o charakterze artystycznym i zespoły wokalne starały się zaprezentować podczas występów jak najlepiej. Nasi uczniowie również wypadli znakomicie: Zuzia z klasy VI oraz Szymon, Jędrzej, Casper, Kacper K., Kacper N., Kacper S., Krystian, Krzysztof i Eryk – uczniowie klasy VIII C i Jakub z klasy VIII B.Tegoroczne hasło naszej szkoły: „Las Cały Nasz” , a leśne stoisko szkolne pani Aurelia Tomczyk dedykowała projektowi „Trzymaj formę”. Pani Małgorzata Rył – kierownik Ośrodka Edukacji Leśnej podsumowała Konkurs Plastyczny pt. „Leśni Mieszkańcy Puszczy Goleniowskiej” w którym uczniowie z „Jedynki” brali udział. Tym razem uczniowie z naszej Szkoły nie powtórzyli sukcesów z lat poprzednich. .Spotkaniu z okazji Dni Lasu towarzyszyła przyjazna, twórcza i odświętna atmosfera, a wszystkie zaproszone dzieci i młodzież miały okazję do:posłuchania leśnych sygnalistów, odwiedzenia plenerowej Kancelarii Leśniczego, poznania tajników pracy Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego, spotkania się z przedstawicielami Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej, Policji i Straży Leśnej, pospacerowania po urokliwym terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo Leśnej, wzajemnego poznania się, uczestniczenia w grach i zabawach przygotowanych przez prowadzących. Uczestnicy edukacyjnej imprezy plenerowej z okazji „Dni Lasu 2019” mogli ponadto : zdobić kamienie, wziąć udział w leśnej łamigłówce i kole wiedzy, lepić gliniane ozdoby i naczynia, wykonać papierowe i tekstylne ozdoby, rozmawiać z leśnikami, „wchodzić w niebezpieczne zakręty z zawrotną prędkością” na symulatorze ruchu, uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i zabawach, uczyć się m.in. o sowach, poznawać leśnych artystów, dowiedzieć się jak trzeba chronić las przed pożarem.oraz wspólnie zasiąść przy ognisku i upiec kiełbaski.
Opiekun SK LOP: L. Janeczek
9
MIĘZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY 2019
5 czerwca 2019 r. uczennice klasy VI D: Nikola Orzechowska, Julia Zygmuntowicz i Nikola Zygmuntowicz reprezentowały naszą Szkołę w 51. edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego o zasięgu powiatowym. Tematyka konkursu obejmowała: ochronę gatunkową roślin i zwierząt, rezerwaty przyrody i pomniki przyrody województwa zachodniopomorskiego, podstawowe akty prawne związane z ochroną przyrody w Polsce i na świecie, wkład polskich uczonych na polu ochrony przyrody oraz aktualne zagadnienia dotyczące ekologii i ochrony środowiska, Parki Narodowe w Polsce. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. Uczennice wykazały się dużą wiedzą. Znalazły się wśród laureatów Konkursu. Gratulacje!
Konkurs "Ekologia i Świat"
4 czerwca 2019 r. przeprowadzono II Konkurs Przyrodniczy pn. „Ekologia i Świat”.
Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, pogłębienie wiedzy i świadomości ekologicznej, kształtowanie właściwej postawy wobec wzrastającej ilości odpadów. Tematyka konkursu obejmowała umiejętność interpretowania prostych doświadczeń (zanieczyszczenie wód i powietrza); rozpoznawanie pospolitych i chronionych gatunków roślin i zwierząt; form ochrony przyrody, przyczyn i skutków zanieczyszczeń środowiska, racjonalnej gospodarki odpadami oraz wpływ środowiska na zdrowie człowieka.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VII i VIII. Uczestnicy musieli rozwiązać 10 zróżnicowanych pod względem tematyki zadań.
Po intensywnych zmaganiach wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
I miejsce – Anna Mączka
II miejsce – Hanna Kucharczyk
III miejsce – Emilia Wardal
Na zakończenie konkursu uczestnicy dyplomy, podziękowania oraz nagrody książkowe i rzeczowe.
Fundatorem nagród był Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Stargardzie.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie