• Nauka poprzez zabawę

20 lutego uczniowe klasy 8c uczestniczyli w warsztatach EUREKA przygotowanych przez SCN FILARY. Podczas godzinnych zajęć uczniowie poznali prawa fizyki, zjawiska fizyczne takie jak grawitacja, środek ciężkości, ciśnienie atmosferyczne, zamiana energii potencjalnej na kinetyczną. Nauka połączona z zabawą to coś co lubimy

• Czytające zerówki

• Spotkanie z cyklu "Czytające zerówki" - grupa OP A wysłuchała baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko" w wersji teatrzyku KAMISHIBAI

• Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 12 lutego 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Adama Mickiewicza w  Stargardzie odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych.

Celem konkursu była prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów oraz promowanie nauki języków obcych poprzez śpiew.

Zgodnie z regulaminem Komisja Konkursowa oceniająca wykonawców brała pod uwagę umiejętności językowe i wokalne, dobór repertuaru oraz sposób zaprezentowania wybranego przez siebie utworu.

Mirella Rogalska z kl. 7 c zajęła drugie miejsce,
            wykonując piosenkę „Ich bin die Frau meines Lebens” z repertuaru Maite Kelly.

Małgorzata Wejs z kl. 8 a zajęła trzecie miejsce,
            wykonała piosenkę „Millionen Lichter” z repertuaru Christiny Stürmer.

Serdecznie gratulujemy!

• Moja pasja

• „Nie potrzeba budzika. Budzi mnie moja pasja”

Eric Thomas

Uczennica z pasją Antonina Postawa
            z klasy 3a

• DBI

• 6 lutego 2024 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchody te mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

• Półkolonia zimowa

• Półkolonia zimowa w naszej szkole przebiegła ciekawie i zabawnie. Dzieci uczestniczyły w czterech warsztatach w stargardzkim muzeum, odwiedziły strażaków, oglądały w kinie dwa filmy. Były w sali zabaw. Dużo emocji dostarczyły im zajęcia w Stargardzkim Centrum Nauki Filary. Brały udział w warsztatach kreatywnych. Bawiły się na sali gimnastycznej w gry sportowe oraz tworzyły piękne prace plastyczne a także uczestniczyły w różnych innych zabawach czy to na miejscu w szkole, czy na świeżym powietrzu na śniegu.