• Bohater ON

• Bohater ON – włącz historię! „Włączamy historię” i po raz kolejny bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji - „Bohater ON – włącz historię!”. Celem akcji jest promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników walk o Warszawę. Po raz pierwszy nasza Szkoła przystąpiła do akcji dedykowanej Powstańcom Warszawskim w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie poznają historie uczestników Powstania Warszawskiego, poszerzają wiedzę o II wojnie światowej, przygotowują materiały na gazetki ścienne, piszą „Kartki dla Powstańca”.

• Rajd "Witaj turystyczna Szkoło"

• W sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie "Witaj turystyczna Szkoło", zorganizowanym przez stargardzki oddział PTTK. Trasa prowadziła po urokliwych zakątkach Puszczy Bukowej. Kolejny rajd odbedzie sie w październiku - szczegóły wkrótce.

• Dzień Piżamy

• Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi ciężko chorymi.

• Akcja “Sprzątanie Świata”

Uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w 30 Akcji Sprzątania Świata. Każdy posprzątał kawałek a Razem posprzątaliśmy Polskę.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest m.in. promowanie działań, dzięki którym zmniejsza się nasz negatywny wpływ na najbliższe środowisko. Uczniowie klas I-VIII wysprzątali okoliczny teren, segregując śmieci do odpowiednich worków.

Dziękujemy im za udział w akcji i zaangażowanie, a wszyscy pamiętajmy, że niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Odpowiedzialni nauczyciele: Beata Trzeciak, Lilianna Janeczek, Iwona Karpińska

• Historia Dnia Kropki

Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”.
            To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.

I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki nauczyciele, bibliotekarze i pracownicy instytucji kulturalnych na całym świecie pomagają dzieciom odkrywać ich talenty i mocne strony a następnie zaprezentować je przed rówieśnikami. Święto ma służyć także rozbudzeniu kreatywności wśród najmłodszych i wspólnej zabawie.