W XIX Konkursie Chemicznym dla uczniów szkół podstawowych
powiatu stargardzkiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie
Zofia Biały
uczennica klasy 8d
zajęła III miejsce
uzyskując tytuł Laureata
Gratulujemy!
W XIX Konkursie Chemicznym dla uczniów szkół podstawowych
powiatu stargardzkiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie
Zofia Biały
uczennica klasy 8d
zajęła III miejsce
uzyskując tytuł Laureata
Gratulujemy!
21 stycznia 2022 r. odbył się Konkurs Znajomości Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych powiatu stargardzkiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie.
I miejsce zdobył Jakub Gulka z klasy 7 f
II miejsce zajęła Oliwia Gulka z klasy 8 c
a wyróżnienie otrzymała Michalina Tmaszewska z klasy 8a
Gratulujemy!
Dnia 17 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ. Poprzez udział w konkursie uczniowie mogli skonfrontować swoje umiejętności z innymi uczniami z całej Polski. 2 771 uczniów ze szkół podstawowych i liceów z Polski zmierzyło się z zadaniami XIX edycji konkursu. Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych, a do rozwiązania mieli testy jednokrotnego wyboru, sprawdzające znajomość słownictwa i gramatyki niemieckiej.
Uczennica z kl. 8 c Oliwia Gulka zajęła I miejsce w województwie i I miejsce w kraju na 299 uczestników w swojej kategorii. Otrzymała Dyplom laureata oraz nagrodę rzeczową.
Jakub Gulka został laureatem konkursu w kategorii klas siódmych. Zdobył I miejsce w województwie i I miejsce w kraju na 322 uczestników w swojej kategorii. Otrzymał Dyplom laureata oraz nagrodę rzeczową.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy motywacji i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, gdyż jest to doskonała okazja na sprawdzenie swojego poziomu znajomości języka niemieckiego.
25 stycznia 2022r. odbył się XIX Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu stargardzkiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie
I miejsce zajęła Hanna Jaruzel z klasy 8c
Gratulujemy!
[plakat DBI]
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły na lekcjach informatyki oglądali filmy edukacyjne – "Plik i Folder na ścieżkach internetu". Starsi uczniowie w ramach projektu podejmą się przedstawienia tego zagadnienia w formie plakatu bądź filmu.
[plakat]
Co to jest FOMO?
[plakat]
Kliknij w poniższy link, który prezentuje 14 porad dotyczących korzystania z internetu, smartfonów i komputerów.
Materiały pochodzą ze strony https://www.saferinternet.pl/
11.05.2022 r. na otwartych zajęciach przyrodniczo - informatycznych podsumowano przedsięwzięcie realizowane z uczniami klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie i Zespołu Szkół w Stargardzie. Innowacja odnosiła się do treści realizowanych na zajęciach SK LOP, uwzględniała zagadnienia biologiczne, chemiczne, umiejętności TIK oraz umiejętności matematyczne.
Innowacja pedagogiczna pt. "Zielony Stargard” pozwoliła na poznanie się uczniów z dwóch stargardzkich szkół, wspólne zajęcia laboratoryjne, terenowe i informatyczno - matematyczne, wymianę doświadczeń między nauczycielami oraz wzbogacenie oferty zajęć pozalekcyjnych.
[plakat]
W piątek 21.01.2022 r w I LO w Stargardzie odbył się Konkurs znajomości języka niemieckiego.
I miejsce zajął Jakub Gulka 7f, II miejsce- Oliwia Gulka 8c.
Gratulujemy!
żek oraz wyposażenie bib
Miło nam poinformować, że biblioteka w naszej szkole już po raz drugi realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiono ponad 500 nowych książek. Propozycje podali nauczyciele, rodzice i uczniowie. Większość marzeń zostało zrealizowanych. Zakupiono nowości wydawnicze. Niektóre książki można już wypożyczyć, inne sukcesywnie będą wprowadzane do księgozbioru.
Zachęcamy do czytania!
Osoby odpowiedzialne za realizację programu: Anna Kubiak, Elżbieta Żebrowska
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Wdrażany jest w oparciu o Uchwałę nr 69/2021 Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025” wraz załącznikiem. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia. Opracowany został szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, który został zatwierdzony i szkole przyznano łącznie 15000 zł.
Dzięki tym środkom księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 549 pozycji z czego 11% to lektury, pozostałe książki to nowości wydawnicze i bestsellery. Dzięki zdobytym funduszom zakupiono także KAMISHIBAI – magiczny drewniany teatrzyk, oraz nowe regały na książki dla najmłodszych i sprzęt niezbędny do pracy (urządzenie wielofunkcyjne oraz dysk zewnętrzny). Zakupione zostały również książki na nagrody na realizowane konkursy biblioteczne, promujące czytelnictwo wśród uczniów.
Na przełomie listopada i grudnia 2021r. w szkolnej bibliotece odbyło się niezwykle wydarzenie. W ramach kolejnej edycji kampanii ”Mała książka - wielki człowiek” wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali darmowe wyprawki czytelnicze: „Pierwsze abecadło”- antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, „Książką połączeni, czyli uczymy się pisać razem” – broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania i tworzenia różnych wyrazów.
Celem tego projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.
Wyprawki zostały podarowane przez Instytut Książki i w całości finansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Uczestnikiem projektu była klasa 1a (wychowawca E. Zakrzewska), klasa 1b (wychowawca M. Sidyk) i klasa 1c (wychowawca K. Jagnicz).
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zgromadzili liczne kilogramy żywności dla potrzebujących. Żywność i upominki od klasy 1 c przekazaliśmy przed Świętami Bożego Narodzenia podopiecznym Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Zachodniopomorskiego ZO PCK przy ul. Limanowskiego w Stargardzie.
W zbiórce uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, ale szczególnie wyróżnili się uczniowie z klas 1 - 3. Dodatkowo uczniowie klasy 1 c przygotowali dla każdego Seniora własnoręcznie wykonany drobiazg.
Wszystkim serdecznie dziękujemy !
Szkolne Koło PCK
Najmłodsi uczniowie naszej Szkoły dokarmiają ptaki. Przygotowaną dla ptaków karmę uczniowie z wychowawcą rozwieszali na przyszkolnych krzewach.
W naszej świetlicy odbył się konkurs ,,Kartka Bożonarodzeniowa”.
17 grudnia komisja wybrała 3 najładniejsze prace:
Wyniki konkursu:
I miejsce - Maja Bajek kl.1c
II miejsce - Maja Moryl kl.1c
III miejsce - Tymoteusz Klemm kl.1c
Pozostałe prace zostały wyróżnione. Nagrody i dyplomy zostaną rozdane po przerwie świątecznej.
Serdecznie gratulujemy!!!
13 grudnia 2021 r. w bibliotece szkolnej uroczyście nagrodzono zwycięzców konkursów plastycznych zorganizowanych w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nagrody zakupiono z funduszu Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa.
„Najpiękniejsze polskie baśnie i legendy”
w poziomie oddziałów zerowych:
I miejsce – Tatiana Kuta OPB
II miejsce – Hania Miksza OPB
III miejsce – Filip Łużyński OPA
Wyróżnienie - Maria Andrzejczak OPA
Wyróżnienie - Fabian Nowak OPB
w poziomie klas I-III:
I miejsce – Tymoteusz Klemm kl.1c
II miejsce – Tosia Sobstyl kl.1c
II miejsce – Gabrysia Lewandowska kl.2b
III miejsce – Hania Szyszlak kl.1c
Wyróżnienie – Liliana Zatorska kl.2b
Wyróżnienie – Maja Bajek kl.1c
Wyróżnienie – Maja Folga kl.1c
Wyróżnienie – Franek Bogusz kl.1c
„Jak wyobrażasz sobie naszą szkolną bibliotekę 100 lat temu”
w poziomie klas IV-VIII:
I miejsce – Agnieszka Panasiuk kl.8e
II miejsce – Oliwia Traczykowska kl.4a
III miejsce – Klara Pac-Pomarnacka kl.6c
Gratulujemy!
Organizatorzy: Elżbieta Żebrowska i Anna Kubiak
"Królu Herodzie za twe zbytki, chodź do piekła boś ty brzydki"... W magiczny nastrój nadchodzących świąt wprowadzili nas dzisiaj aktorzy z klasy 7d. Przygotowali pod kierunkiem pani Tamary Żółwińskiej przedstawienie pt. "Kolędnicy ". Chodzenie z gwiazdą, czyli kolędowanie to bardzo stary zwyczaj. Wśród postaci kolędniczych nie zabrakło śmierci, diabłów, aniołów, Marii i Józefa oraz Gwiazdora i oczywiście samego króla Heroda. Kolędnicy odwiedzili wszystkie klasy i życzyli zdrowych oraz pogodnych świąt spędzonych w gronie rodzinnym.
W poniedziałek- 13.12.2021 r. w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Najlepsi recytatorzy, wybrani przez uczniów i wychowawców w poszczególnych klasach, prezentowali wybrane przez siebie wiersze.
Nagrodzeni zostali:
Klasy I:
I MIEJSCE- Hanna Szyszlak- kl. I c
II MIEJSCE- Filip Wardal- kl. I c
III MIEJSCE- Jagoda Sierzchuła- kl. I a
Klasy II:
I MIEJSCE- Natan Hes- kl.II a
II MIEJSCE- Gabriela Lewandowska- kl. II b
III MIEJSCE- Alicja Kałuziak- kl. II a
Klasy III:
I MIEJSCE- Hanna Szulc- kl. III c
II MIEJSCE- Zuzanna Marek- kl. III a
III MIEJSCE- Wiktoria Fallatik- kl. III c
Dziękujemy wszystkim recytatorom, gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.
Organizatorzy A. Kubiak, E. Żebrowska
Od wielu już lat Samorząd Uczniowski organizuje w grudniu akcję pn. Świąteczna Paczka. W tym roku również zbieraliśmy słodycze, ale dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Stargardzie. 14 grudnia przekazaliśmy do placówki kilka toreb wypełnionych słodkościami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję :)
Samorząd Uczniowski
Mały Samorząd Uczniowski
7 grudnia uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą odwiedzili Stargardzkie Centrum Nauki Filary. Dzięki interaktywnym eksponatom poznali świat z nieznanej dotąd perspektywy. Dzień zakończyliśmy na sportowo w kręgielni. Wszyscy świetnie się bawili.
Podziękowania dla pana Cezarego Kalagi za pomoc w opiece nad uczniami.
Powered by aSc EduPage