12 maja klasy 2b z p. Mariola Sidyk i 1b z p. Anią Kozluk pojechały na wycieczkę do Poznania. Zwiedzanie rozpoczelismy od wizyty na Ostrowie Tumskim. To najstarsza część miasta, położona między ramionami Warty i Cybiny. To właśnie tutaj zaczęła się historia Poznania i Polski. Z tym miejscem wiąże się też legenda o założeniu grodu nad Wartą. Atrakcją było Rogalowe Muzem w którym nauczyliśmy się piec rogale marcinskie oraz Zoo. Pogoda i humory dopisały.
Aktualności
Wycieczka do Poznania
- 9
Wyniki Kangura
Baśnie, bajki, bajeczki
W środę i w czwartek w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy pod hasłem "Baśnie, bajki, bajeczki".
Anna Kubiak, Elżbieta Żebrowska- Szczęsny
10
Zawody sportowe
09.05.2023r dziewczęta i chłopcy brali udział w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Młodzieży w Indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. W skoku w dal 1 miejsce zajęła Waleria Kovalenko, 3 miejsce Emilia Białek. W biegu na 300m 1 miejsce zajęła Julia Szymańska. Julia Szymańska i Waleria Kovalenko będą reprezentowały powiat w mistrzostwach.
W kategorii chłopców w Mistrzostwach Województwa 2 miejsce w biegu na 300 m zdobył Filip Łoń.
Wycieczka do Pogorzelicy
Piękna pogoda, świetna zabawa i dobry humor towarzyszyły klasom 8a i 8b wraz z opiekunami, podczas trzydniowego pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym "Familijni" w Pogorzelicy w dniach 8-10 maja 2023r.
Co jeszcze? Dobre jedzenie, bardzo dobre warunki pobytu, basen i zjeżdżalnie, wiszący tor przeszkód, piłka siatkowa i koszykowa, występ klauna, mini golf, zabawa w pianie, siedmiokilometrowy nocny rajd wzdłuż plaży do latarni morskiej, nocne integrowanie się na plaży (gry, śpiewanie), spacery po plaży w ciągu dnia i w trakcie zachodu słońca, zakupy, lody, grill z kiełbaskami i dyskoteka, a w wolnym czasie... królowa nauk matematyka :)
Dziękujemy uczniom za bardzo dobre zachowanie się podczas wycieczki.
Opiekunowie
9
Wycieczka do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu
Klasa IV A i V A oraz VI A gościłą 9 maja 2023 r w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Piekna pogoda i wspaniałe zajęcia terenowe pod kierunkiem Pana Tadusza dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Celem wycieczki do Zalecia był między innymi: udział w warsztatach ekologicznych, pozyskanie wiadomości i umiejętności na temat racjonalnych zachowań w stosunku do przyrody, poznawanie świata przyrody przez łamigłówki oraz ruch i zabawę na świeżym powietrzu, przykładowe interaktywne doświadczenia chemiczne i fizyczne przeprowadzone w laboratorium a do tego ciekawostki o życiu roślin i zwierząt występujących w pobliżu Ośrodka. Uczniowie w sali edukacyjnej oglądały ekspozycje roślin i zwierząt, wysłuchały odłosów zwierząt poznały nasiona niektórych roślin. Wyjazdy do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu należą od wielu lat do ulubionych przez naszych uczniów spotkań edukacyjnych poza szkołą.
17
Wyniki konkursu
Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek
8 maja świętowaliśmy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji składano nam życzenia. W podziękowaniu zaprosiliśmy czytelników do czytelni, która zamieniła się w salę gier planszowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczcili nasze święto.Anna Kubiak Elżbieta Żebrowska-Szczęsny
6
Konkurs recytatorski
8 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Witamy w wierszolandii". Wzięli w nim udział uczniowie stargardzkich szkół w różnych kategoriach.
Uczennica klasy 2c Hanna Szyszlak
w swojej kategorii
zajęła III miejsce.Serdecznie gratulujemy Hani i rodzicom.
Wycieczka do Szczecina
Wycieczka po Szczecinie odbyła się 28 kwietnia 2023 r. Piękne, duże miasto. Wizytę rozpoczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich – historycznej siedziby Gryfitów, następnie przeszliśmy na Plac Orła Białego a stąd pod Bramę Portową i Budynek Poczty. Wizyta w Katedrze Św. Jakuba - zwiedzanie wnętrza, wspaniały koncert organowy i wjazd windą na wieżę. Wspaniałe widoki na piękne portowe miasto. Zejście z wieży – winda lub schody. Część uczniów wybrała schody. Historia Bramy Królewskiej ciekawego architektonicznie obiektu a zarazem wizytówki miasta. Wizyta w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Budynku Filharmonii, ma przypominać wierzchołek góry lodowej.Wały Chrobrego z tarasami widokowymi i piękna słoneczna pogoda dodająca uroku rzece Odrze. Degustacja słynnych pasztecików szczecińskich. Przejazd Złotym Szlakiem na Jasne Błonia, które powstały w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Największe w Polsce skupisko platanów klonolistnych, piękne trawniki i klomby a i jeszcze magnolie licznie spotykane po drodze. Jasne Błonia i Park Kasprowicza to miejsca wypoczynku i rekreacji: można tu spacerować, jeździć na rowerze, posiedzieć na ławce lub trawniku. W Parku Kasprowicza vis-à-vis Jasnych Błoni – Pomnik Czynu Polaków a dalej Teatr Letni im. Heleny Majdaniec. Po drodze rzeźba "Ogniste ptaki" Hasiora. I na koniec upragniony dla uczestników wycieczki z klas IV A, V A, VI A i VII B czas na rekreację w szczecińskim parku.
36
232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Piątek 28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 upłynął w uroczystej atmosferze obchodów 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W specjalnie przygotowanym programie artystycznym wystąpili uzdolnieni i utalentowani uczniowie naszej szkoły, którzy recytując i śpiewając przywołali atmosferę i wydarzenia tamtych czasów: obrady Sejmu Wielkiego i uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Ta szkolna akademia przypomniała o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym oraz wzbogaciła wiedzę historyczną młodego pokolenia.
17
Konkurs języka angielskiego
Konkurs języka angielskiego "Spelling Master" wygrali:
Marharyta Semchenko kl.4a oraz Kacper Konieczny kl.3c.
Drugie miejsce zdobył Hubert Masłowski kl.4b.
Trzecie miejsce uzyskali: Ostrowski Marcel kl.4a oraz Filip Szymański kl.3c.
Wszystkim serdecznie gratulujemy2
Konkurs matematyczny
W XXXII Zawodach Matematycznych klas czwartych
II miejsce zespołowo zajęły Magda Krzyżanowska i Zofia Grzybowska z klasy IV c.
Magda zajęła również II miejsce indywidualnie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
konkurs
MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS
W Szkole Podstawowej nr 10 w Stargardzie, odbył się konkurs ,,NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”.
I miejsce – JULIA PUŁASKA , KL. 0A
WYRÓŻNIENIE – IZABELA WOŹNIAK, KL. 0A
SERDECZNIE GRATULUJEMY
Mistrzostwa powiatu w piłkę nożną chłopców
Na stadionie Błękitnych odbyły się Mistrzostwa powiatu w piłkę nożną chłopców.
Nasz zespół w składzie: Piotr Żbikowski, Marcel Andrzejczak, Jakub Borowski, Franciszek Kałuski, Olgierd Mikitiuk, Jakub Paterkowski, Alex Szczepanowski, Wojciech Szpilczyn, Igor Szwacinski, Jakub Trzeciak, Jakub Orzechowski zajęli 1 miejsce i będą reprezentować nasz powiat w kolejnych etapach rozgrywek.
Nocka w szkole
Uczniowie klasy 7b długo będą wspominać swoją noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. Każdy uczestnik przybył wyposażony w śpiwór, smakołyki oraz porcję dobrego humoru. Uczniowie nie nudzili się i wykorzystali czas na eksperymenty, przygotowali gazetkę z okazji Dnia Ziemi, było karaoke, gry planszowe oraz zabawa w chowanego Było to ich pierwsze doświadczenie poznania szkoły w inny sposób. Nie było lekcji, dzwonków, nakazów tylko super zabawa. W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po wielu atrakcjach, ale zadowoleni powrócili do swoich domów.
43
Dzień Ziemi
"Oby nadchodzace Dni Ziemi byly spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kreci sie oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrazliwym ładunkiem ożywionej natury." ~ Sekretarz Generalny ONZ, U Thant. 21 marca 1971 r.
Nasze szkolne przedsięwzięcia zachęcają do szanowania planety na której mieszkamy. Gazetki ścienne, plakaty, modele wykonane przez uczniow, prace konkursowe poświęcone ekosystemom rzek, prace konkursowe poświęcone wodzie, nocowanie w szkole z tematem wiodącym "Dzien Ziemi" - to tylko przykłady szkolnych przedsięwzięć związanych z tym szczególnym dniem.9
WARSZTATY CERAMICZNE
Dzieci ze świetlicy wraz z nauczycielką uczestniczyły 30 marca 2023 r. w warsztatach ceramicznych, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Stargardzie. Dzieci lepiły różne przedmioty z gliny. Następnie przygotowywały je do wypalenia. Po dostarczeniu ich do szkoły będą je kolorować. Z wielką przyjemnością uczestniczyły również w ciekawych zabawach, w sali zabaw na terenie ośrodka. Będziemy miło wspominać te warsztaty.
7
Projekt eTwinning
Dnia 23 marca nasza szkoła dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning zatytuowanego "Dear Friend" koordynowanego przez panią Katarzynę Gałek. Uczniowie wybranych klas 5A oraz 5C będą współpracowali ze szkołą znajdującą się w Hiszpanii doskonaląc swoje umiejętności językowe. eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi na lekcjach języka angielskiego uczniowie wzbogacali dziś swoją wiedzę i rozszerzali słownictwo dotyczące ochrony środowiska. Poznali wiersz Michaela Jacksona "Planet Earth"oraz stworzyli "Drzewo inspiracji" na którym znajdują się praktyczne wskazówki jak dbać o naszą Planetę. Dodatkowo chętni uczniowie wykonali ciekawe plakaty.
6
Archiwum Aktualności