„Nie potrzeba budzika. Budzi mnie moja pasja”
Eric Thomas
Uczennica z pasją Antonina Postawa
z klasy 3a
„Nie potrzeba budzika. Budzi mnie moja pasja”
Eric Thomas
Uczennica z pasją Antonina Postawa
z klasy 3a
6 lutego 2024 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchody te mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.
Półkolonia zimowa w naszej szkole przebiegła ciekawie i zabawnie. Dzieci uczestniczyły w czterech warsztatach w stargardzkim muzeum, odwiedziły strażaków, oglądały w kinie dwa filmy. Były w sali zabaw. Dużo emocji dostarczyły im zajęcia w Stargardzkim Centrum Nauki Filary. Brały udział w warsztatach kreatywnych. Bawiły się na sali gimnastycznej w gry sportowe oraz tworzyły piękne prace plastyczne a także uczestniczyły w różnych innych zabawach czy to na miejscu w szkole, czy na świeżym powietrzu na śniegu.
Międzynarodowy projekt eTwinning zatytułowany: "Tell me your festivals" dobiegł końca. Zwieńczeniem była wymiana życzeń noworocznych ze szkołą w Ankarze w formie własnoręcznie wykonanych pocztówek. My już otrzymaliśmy swoje. To było wspaniałe doświadczenie, a uczniowie klasy 8A spisali się na medal.
Nadeszły długo oczekiwane dyplomy z ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego. Dnia 25 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego Weltsprachen Kinder. Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo SYNAPSA Łódź. W 19 edycji jesiennej wzięło udział sześcioro ósmoklasistów i czworo uczniów z klasy siódmej. Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu, na który składało się 18 pytań, badających zakres rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, posiadanego słownictwa, zwrotów, komunikacji oraz gramatyki.
Spośród ósmoklasistów najlepiej test konkursowy rozwiązały Klara Pac-Pomarnacka i Julia Pałczyńska z kl. 8 c, zajęły VI miejsce. Iga Błoch z kl. 8 a zajęła VII miejsce. Siódmoklasistki również uzyskały zadowalające wyniki: Amelia Jurgielewicz z kl. 7 a zajęła VII miejsce, a Małgorzata Wolańska z kl. 7 a VIII miejsce.
Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał od organizatora konkursu imienny dyplom uczestnictwa oraz E-book konkursowy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy motywacji i zachęcamy do udziału w kolejnej sesji konkursu, gdyż jest to doskonała okazja na sprawdzenie siebie i swoich możliwości.
Uczennica klasy VII A Amelia Jurgielewicz zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie pt. "Śmieci a recykling". Konkurs opisowy organizowany był przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej LOP Okręg w Szczecinie w ramach działań edukacyjnych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa zachodniopomorskiego - Kampania edukacyjno-informacyjna pt. "Dbamy o czystą planetę" dofinansowanej z WROŚ i GW w Szczecinie. Gratulujemy
9 stycznia każdego roku obchodzony jest Dzień Ligi Ochrony Przyrody.
Dla naszej Szkoły dzień szczególnie miły ponieważ Szkolne Koło LOP za poprzedni rok pracy zostało wyróżnione w Konkursie "Najaktywniejsze Szkolne Koło LOP w województwie zachodniopomorskim - edycja XXXXIII" w kategorii: Szkoły Podstawowe i zajęło I miejsce.
W poniedziałek 08.01.2024 r. kilkunastu uczniów klas VI -VIII wzięło udział w etapie szkolnym Konkursu Astronomicznego, który organizowany jest przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecina oraz Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Uczestnikom życzymy powodzenia
Ogólnopolski Konkurs Biologiczny odbył się 27 października 2023 r.
Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań. Do każdego pytania podane były 4 warianty odpowiedzi. Podsumowanie Konkursu odbyło się 05.01.2024 r.
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Klas V. -
Zofia Grzybowska uczennica klasy V C – 12 miejsce i Dyplom wyróżnienia
Klas VI.
- Lena Pierzakowska uczennica klasy VI C – 3 miejsce i Dyplom Laureata oraz nagroda książkowa
- Zuzanna Raj uczennica klasy VI C - 14 miejsce i Dyplom Wyróżnienia
Klas VII.
- Julia Ott uczennica klasy VII B – 12 miejsce i Dyplom
Wyróżnienia :
- Nela Łukaszuk uczennica klasy VII B – 14 miejsce i Dyplom Wyróżnienia
Klas VIII. -
- Klara Pac – Pomarnacka uczennica klasy VIII C – 7 miejsce i Dyplom Laureata
- Olimpia Maciejczak uczennica klasy VIII C – 8 miejsce i Dyplom Laureata
Wszyscy pozostali uczestnicy ww. Konkursu otrzymali Dyplomy uznania.
Dziękujemy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym Gratulujemy wyników.
W piątek 05.01.2024 r. uczniowie klasy VI A wybrali się do Stargardzkiego Centrum Kultury na film pt. Akademia Pana Kleksa. Było ciekawie i zaskakująco gdy na ekranie zamiast Adasia Niezgódki pojawiła się Ada. Książka dla dzieci pt. Akademia Pana Kleksa została napisana przez Jana Brzechwę. Dla wielu pokoleń lektura, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych. Pierwsze wydanie książki miało miejsce w 1946 roku. Opowieść o niezwykłej Akademii, pełna przygód Adasia Niezgódki. Warto poznać kolejną filmową Akademię Pana Kleksa i przygody Ady.
Świąteczne spotkania w naszej szkole Pięknie udekorowane sale, elegancki strój, ławki nakryte białym obrusem, oraz życzliwa atmosfera stworzyły niepowtarzalny klimat. Podczas spotkań nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń, poczęstunku, gier, zabaw oraz wspólnego kolędowania na sali gimnastycznej.
Uczniowie klasy 4c spędzili dzisiejszy dzień w SCN Filary, było naukowo, zabawnie, radośnie i świątecznie. Dzieci mimo deszczu wróciły zadowolone i szczęśliwe.
Klasa VI A, SK LOP i Koło Chemiczne podsumowały szkolny dzień doświadczeń i eksperymentów wyjściem na sponsorowaną pizzę. Było przede wszystkim smacznie. Dziękujemy Sponsorom za super prezent.
Kartki świąteczne z Norwegii
Pod koniec listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji zadania projektowego dotyczącego wymiany kartek świątecznych z norweskimi gimnazjalistami. W projekcie wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych. Zadaniem uczniów było stworzenie kartek i zredagowanie życzeń świątecznych w języku niemieckim i angielskim. Kolorowe, estetycznie i pomysłowo wykonane kartki o tematyce bożonarodzeniowej zostały wysłane do gimnazjum w Hamar, mieszczącego się w malowniczej miejscowości leżącej nad największym jeziorem Norwegii.
Uczniowie z niecierpliwością czekali na kartki z życzeniami i ogromnie się cieszyli, gdy je otrzymali. 15 grudnia nasi uczniowie otrzymali korespondencję zwrotną. Dotarło do nas ponad sto kartek z życzeniami po niemiecku i angielsku z zasypanej śniegiem Norwegii. Poza życzeniami świątecznymi uczniowie otrzymali także listy od swoich zagranicznych kolegów. Oczywiście wszystkie zostały od razu przeczytane! W listach czytali między innymi o tradycjach świątecznych celebrowanych w domach norweskich, o pięknym surowym, białym krajobrazie z mnóstwem śniegu i o zainteresowaniach rówieśników.
Z kartek i życzeń, które otrzymaliśmy zrobiliśmy wystawę. Na gazetce ściennej zaprezentowaliśmy polskie i norweskie kartki z życzeniami na Boże Narodzenie. Kartki i listy sprawiły dzieciom wiele radości.
Uczniowie ćwiczyli umiejętności językowe, wzbogacili swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach oraz niewątpliwie mieli okazję uświadomienia życiowej użyteczności nauki języków obcych.
Aldona Grzankowska
Powered by aSc EduPage