• EGZAMIN TEORETYCZNY

• Ten obraz jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.

Część teoretyczna – trwająca 35 minut. Test składa się z 25 pytań, polegających na wyborze jednej z trzech możliwych odpowiedzi, obejmujących przepisy prawa o ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej;

Wynik części teoretycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin uzyskała co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania (20 z 25 pytań).

Egzamin teoretyczny może obejmować zakres:

• przepisy prawa ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów, przepisy ruchu drogowego obejmujące osoby poruszające się hulajnogą elektryczną, zasady poruszania się na skrzyżowaniach, znaki drogowe pionowe i poziome, pierwsza pomoc przedmedyczna

ZASADY WYPEŁNIANIA TESTU

Po prawej stronie arkusza należy wpisać swoje nazwisko i imię, klasę oraz datę.

Poniżej znajduje się KARTA ODPOWIEDZI.

W tej karcie zaznaczamy odpowiedzi z pytań testowych. W górnej części karty znajdują się numery pytań a pod nimi odpowiedzi (A, B, C) które należy zamalować - tylko jedną odpowiedź. Czas testu od chwili rozpoczęcia - 35 minut.

Należy pamiętać, że  pod uwagę będą brane odpowiedzi tylko z karty odpowiedzi.