• KARTA ROWEROWA

• Ten obraz jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.

PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

PRZESTRZEGAJCIE ZASAD RUCHU DROGOWEGO :)

JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

INFORMACJE NA TEMAT UZYSKANIA KARTY ROWEROWEJ

Kto może uzyskać kartę rowerową?

Kartę rowerową może uzyskać osoba, która:

1) osiągnęła wymagany minimalny wiek (10 lat);

(17 lat - dla roweru wieloosobowego, roweru lub wózka rowerowego przewożących inną osobę)

2)  wykazała się niezbędnymi umiejętnościami odpowiednio podczas zajęć szkolnych, zajęć prowadzonych przez wojewódzki ośrodek ruchu drogowego lub zajęć prowadzonych przez ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań.

Kto nie musi posiadać karty rowerowej?

Osoba, która ukończyła 18 lat, nie jest obowiązana do posiadania dokumentu stwierdzającego posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem, wózkiem rowerowym lub pojazdem zaprzęgowym.

Egzamin dla szkoły podstawowej

1. Egzamin dla uczniów szkoły podstawowej składa się z części:

1)  teoretycznej - uwzględniającej treści, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy;

2)  praktycznej - przeprowadzonej w miejscu wyznaczonym przez dyrektora szkoły podstawowej, umożliwiającym sprawdzenie niezbędnych umiejętności praktycznych.

• Wynik części teoretycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin uzyskała co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania.
        • Wynik części praktycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin prawidłowo wykonała co najmniej 90% manewrów i nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego.
        • Warunkiem przystąpienia do części praktycznej egzaminu dla osób szkolonych jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej egzaminu.
        • Pozytywny wynik egzaminu dla osób szkolonych uzyskuje osoba, która uzyskała pozytywny wynik z części teoretycznej i praktycznej

REGULAMIN UZYSKANIA KARTY ROWEROWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Źródło:

Tło plik wektorowy utworzone przez brgfx - pl.freepik.com