• Wizyta w Sądzie Rejonowym - lekcja prawa w praktyce

          • Dnia 29 lutego 2024 roku została zorganizowana wycieczka edukacyjna do Sądu Rejonowego w Goleniowie, w której udział wzięli uczniowie klasy 3c.

            W tym wyjątkowym dniu mieli niecodzienną okazję zwiedzenia gmachu sądu i zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania. Uczniowie zostali oprowadzeni po kuluarach instytucji. W niezwykle ciekawy sposób sędzia  opowiedział im o pracy sądu.

            Uczniowie zwiedzili poszczególne pomieszczenia instytucji, takie jak: areszt, biuro obsługi klienta czy salę rozpraw, gdzie zostali zapoznani z obowiązującymi procedurami. Wcielili się również w role sędziego, adwokata, oskarżonego oraz świadków. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi aktami prawnymi, przepisami dotyczącymi nieletnich oraz różnymi sytuacjami, które związane były z konkretnymi przypadkami łamania prawa przez osoby nieletnie. Mieli również możliwość odczucia powagi sprawy, zasiadając przy stole sędziowskim, na ławie oskarżonych czy odpowiadając przy pulpicie dla świadków.

            Była to doskonała lekcja, która pokazała, jakie mogą być konsekwencje łamania prawa przez nieletnich. Klasa 3c chętnie zabierała głos podczas spotkania, zgodnie wykazywała chęć przestrzegania prawa przez kontrolowanie swoich czynów oraz zachowań, zarówno w środowisku szkoły, jak i w życiu prywatnym. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pracą wymiaru sprawiedliwości.

            Dziękujemy serdecznie pani Darii Walukiewicz za umożliwienie zwiedzenia Sądu Rejonowego w Goleniowie i zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania tej instytucji.

            Wychowawczyni kl.3c

          • Wyzwania wodne

          • Eksperymenty małe i duże. Wyzwania wodne

            O tym jak ważna jest woda, mieli okazję przypomnieć sobie uczniowie klasy 3c uczestnicząc w zajęciach chemiczno-przyrodniczych o tematyce proekologicznej. Dzieci obejrzały film dotyczący roli wody w naszym życiu oraz wykonały eksperymenty badające nietypowe właściwości wody oraz skupiły się wokół problemu zanieczyszczenia wody.

            Koordynatorzy: Beata Trzeciak i Katarzyna Jagnicz

          • Mistrz ortografii

          • 4 marca w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III "Mistrz ortografii". Uczniowie naszej szkoły doskonale wykonali zadania konkursowe, zajmując miejsca na podium.


            Borys Jankowiak - miejsce 2.
            Wojciech Muszyński - miejsce 3.


            Gratulujemy!

          • Dla Hani

          • Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 za nominację do udziału w wyzwaniu mającym na celu wsparcie małej Hani, która dzielnie walczy z chorobą.

            Nasza szkoła z radością podjęła to wyzwanie Zebrane fundusze zostaną przekazane na pomoc w walce z chorobą. Nominujemy także do aktywnego udziału Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną w Stargardzie.

          • Nauka poprzez zabawę

          •  

            20 lutego uczniowe klasy 8c uczestniczyli w warsztatach EUREKA przygotowanych przez SCN FILARY. Podczas godzinnych zajęć uczniowie poznali prawa fizyki, zjawiska fizyczne takie jak grawitacja, środek ciężkości, ciśnienie atmosferyczne, zamiana energii potencjalnej na kinetyczną. Nauka połączona z zabawą to coś co lubimy

          • Czytające zerówki

          • Spotkanie z cyklu "Czytające zerówki" - grupa OP A wysłuchała baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko" w wersji teatrzyku KAMISHIBAI

          • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

          •  

            Dnia 12 lutego 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Adama Mickiewicza w  Stargardzie odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych.

            Celem konkursu była prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów oraz promowanie nauki języków obcych poprzez śpiew.

            Zgodnie z regulaminem Komisja Konkursowa oceniająca wykonawców brała pod uwagę umiejętności językowe i wokalne, dobór repertuaru oraz sposób zaprezentowania wybranego przez siebie utworu.

            Mirella Rogalska z kl. 7 c zajęła drugie miejsce,
            wykonując piosenkę „Ich bin die Frau meines Lebens” z repertuaru Maite Kelly. 

            Małgorzata Wejs z kl. 8 a zajęła trzecie miejsce,
            wykonała piosenkę „Millionen Lichter” z repertuaru Christiny Stürmer.

             

            Serdecznie gratulujemy!

          • Moja pasja

          • „Nie potrzeba budzika. Budzi mnie moja pasja”

             Eric Thomas

            Uczennica z pasją Antonina Postawa
            z klasy 3a

          • DBI

          • 6 lutego 2024 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchody te mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

          • Półkolonia zimowa

          • Półkolonia zimowa w naszej szkole przebiegła ciekawie i zabawnie. Dzieci uczestniczyły w czterech warsztatach w stargardzkim muzeum, odwiedziły strażaków, oglądały w kinie dwa filmy. Były w sali zabaw. Dużo emocji dostarczyły im zajęcia w Stargardzkim Centrum Nauki Filary. Brały udział w warsztatach kreatywnych. Bawiły się na sali gimnastycznej w gry sportowe oraz tworzyły piękne prace plastyczne a także uczestniczyły w różnych innych zabawach czy to na miejscu w szkole, czy na świeżym powietrzu na śniegu.

          • eTwinning

          • Międzynarodowy projekt eTwinning zatytułowany: "Tell me your festivals" dobiegł końca. Zwieńczeniem była wymiana życzeń noworocznych ze szkołą w Ankarze w formie własnoręcznie wykonanych pocztówek. My już otrzymaliśmy swoje. To było wspaniałe doświadczenie, a uczniowie klasy 8A spisali się na medal.

          • Konkurs z języka niemieckiego

          •  

            Nadeszły długo oczekiwane dyplomy z ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego. Dnia 25 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego Weltsprachen Kinder.  Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo SYNAPSA Łódź. W 19 edycji  jesiennej wzięło udział sześcioro  ósmoklasistów i czworo uczniów z klasy siódmej. Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu, na który składało się 18 pytań, badających zakres rozumienia tekstu słuchanego i  czytanego, posiadanego słownictwa, zwrotów, komunikacji oraz gramatyki.

            Spośród ósmoklasistów najlepiej test konkursowy rozwiązały Klara Pac-Pomarnacka i  Julia Pałczyńska z kl. 8 c, zajęły VI miejsce. Iga Błoch z kl. 8 a zajęła VII miejsce. Siódmoklasistki również uzyskały zadowalające wyniki: Amelia Jurgielewicz z kl. 7 a  zajęła VII miejsce, a Małgorzata Wolańska z kl. 7 a VIII miejsce.

            Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał  od organizatora konkursu imienny dyplom uczestnictwa  oraz  E-book konkursowy.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy motywacji i zachęcamy do udziału w kolejnej sesji konkursu, gdyż jest to doskonała okazja na sprawdzenie siebie i swoich możliwości.

             

          • Wojewódzki Konkurs pt. "Śmieci a recykling"

          • Uczennica klasy VII A Amelia Jurgielewicz zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie pt. "Śmieci a recykling". Konkurs opisowy organizowany był przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej LOP Okręg w Szczecinie w ramach działań edukacyjnych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa zachodniopomorskiego - Kampania edukacyjno-informacyjna pt. "Dbamy o czystą planetę" dofinansowanej z WROŚ i GW w Szczecinie. Gratulujemy