• Witamy!

Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie "HONOR MYŚLOM, Z KTÓRYCH BŁYSKA NOWE..."

• Projekt - „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”
            jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą
            Difference, na zlecenie Kulczyk Foundation, co piąta uczennica opuszcza lekcje ze względu na brak odpowiednich środków higienicznych podczas menstruacji.

• #CodeWeek 2022

W tym roku uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. To inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W dniach 8 – 23 października uczniowie na lekcjach informatyki ksztalcili umiejętności związane z programowaniem podjmując różne wyzwania m.in.:

• Sportowe sukcesy

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt:

Chorągiewicz Aleksandra
            Koczedof Pola
            Łabędzka Zuzanna
            Łukaszuk Nela
            Świerczyńska Magda

Wielgus Oliwia
            Zięcik Hanna
            Zięcik Maja
            Żywicka Lena
            Opiekun: p. Elżbieta Taraszkiewicz

• Konkurs "Elektrośmieci wokół nas"

W naszej szkole odbył się konkurs na plakat cyfrowy pn. “Elektrośmieci wokół nas”. Konkurs miał na celu zwiększenie wśród uczniów świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami - elektrośmieciami w regionie i w Polsce; uzmysłowienie znaczenia recyklingu dla ochrony klimatu i zasobów przyrody na Ziemi oraz kształcenie postaw obywatelskich i poczucia współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska przyrodniczego.

• Wycieczka

Fotorelacja z wycieczki szkolnej - Siekierki, Góra Czcibora, Krzywy Las, Glinna. W wycieczce brali udział uczniowie klas 7b, 7d oraz 6a i 5a

• Sportowe sukcesy :)

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Igrzyska Dzieci.

II miejsce Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Igrzyska Młodzieży.

• Fotobudka na świetlicy

Cudowna jesień zachwyca kolorami. Trochę tych kolorów zabrałyśmy do świetlicy i powstała piękna fotobudka. Nasze świetliczaki robiły zdjęcia koleżeńskie i z rodzicami. Była to świetna zabawa i będzie pamiątka. Z naszego zaproszenia skorzystała klasa 0a, 2a i 2c .

Z fotobudki zostały już tylko piękne słoneczniki, które w bukiet ułożył Karol z "zerówki".

• Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie ze świetlicy, z klasy 8f i 8b. Do życzeń dołączone były upominki od Samorządu Uczniowskiego.

• #CodeWeek2022

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w akcji i będą promować umiejętności cyfrowe.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 07 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w akcji edukacyjnej, która potrwa do 13 października. W piątek rozpoczęli obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, która co rocznie przypada w pierwszy piątek października. Na lekcjach matematyki uczniowie przystąpili do potyczek matematycznych, zmagali się z ciekawymi zadaniami, korzystali z różnorodnych gier matematycznych, aby łatwiej i szybciej zapamiętać tabliczkę mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Jak co roku zabawa była przednia, a chętnych do przetestowania swojej wiedzy nie brakowało. Oznacza to, że tabliczka mnożenia wcale nie jest taka trudna. Od poniedziałku do czwartku uczniowie przystąpią do konkursu, który wyłoni Mistrza Tabliczki Mnożenia.
            Akcję w szkole koordynują Magdalena Barszczak, Anna Kokolus, Beata Trzeciak oraz nauczyciele matematyki.

• Rajd pieszy

Rajd pieszy po Puszczy Bukowej pt. Witaj Turystyczna Szkoło odbył się 24.09.2022 r. Uczestnicy pokonali około 12 km. Celem rajdu była promocja turystyki pieszej, krajoznawstwa i rekreacji, poznanie walorów przyrodniczych Puszczy Bukowej oraz towarzyskie spotkania na szlakach turystycznych.

• Dzień Piżamy

Dziś wzięliśmy udział w akcji Dzień Piżamy.

Dzień Piżamy w szkole, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

• Sprzątanie Świata 2022

„Sprzątanie Świata – w naszej szkole” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Uczniowie klas 5a i 7b otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły.

• Projekt "Let's write a play"

W dniu 13 września 2022r. rozpoczęła się realizacja projektu z języka angielskiego prowadzonego przez panią Katarzynę Gałek zatytuowanego: "Let's write a play". Uczniowie z klasy 8B wcielili się w rolę dziennikarzy prowadzących program informacyjny. Tematem przewodnim było zapoznanie innych uczniów z biografią oraz ciekawostkami z życia Królowej Elżbiety II.

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

12 - 16 września 2022 -Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.Celem akcji Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

• Informacja dla Rodziców

Proszę, aby rodzice uczniów oddziałów przedszkolnych i klas 1-4 powstrzymali się z zakupem podręczników do Religii. Potrzebne informcje podam na pierwszej lekcji Religii.

Barbara Bielawska

• Nazwa szkoły