• Witamy!

Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie "HONOR MYŚLOM, Z KTÓRYCH BŁYSKA NOWE..."

• Zajęcia w Muzeum

W czwartek 16.03.2023 r. uczniowie realizujący projekty edukacyjne uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Stargardzie. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z historią niektórych śmieci. Lekcja w muzeum miała na celu zapoznanie uczniów klas V-VIII z SP 1 i SP 9 m.in.- z historią śmieci i „odpadów historycznych” odkrywanych na terenie miasta Stargardu i jego okolic,- z ciekawymi eksponatami wystawowymi, - z tematem współzależności i odpowiedzialności za własne działania,- z wpływem naszych codziennych decyzji i wyborów na otaczający nas świat.Interesujący temat, eksponaty z stargardzkich wykopalisk, gry nawiązujące do historii mieszkańców Stargardu zachęciły uczniów do aktywności, zadawania pytań i udziału w proponowanych zadaniach/„zabawach”.

• „Czytam czasopisma, więc wiem” - konkurs

Uwaga!

Przyjdź do czytelni i weź udział w konkursie „Czytam czasopisma, więc wiem”

Konkurs czytelniczy przeznaczony jest dla klas IV-VIII i polega na wyszukaniu wskazanych artykułów z czasopism i odpowiedzi na zadane pytania

Konkurs trwa do 31 marca 2023 r.

Szczegóły konkursu na miejscu w bibliotece

• Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Piświęto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach szkolnych w Polsce lokalnie. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. π - znana również pod nazwą Ludolfina lub stała Archimedesa to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

• 29. Akcja Sprzątania Świata 2022

Fundacja Nasza Ziemia przekazała aktywnym uczestnikom informacje o 29. Akcji Sprzątanie Świata 2022. W przygotowanym podsumowaniu wskazano: Ile odpadów udało się zebrać w czasie Akcji?; Ile osób w niej uczestniczyło?; Jakie śmieci spotykamy w naturze najczęściej?
            Przed nami kolejny rok i kolejna tym razem 30. Akcja do udziału w której już zachęcamy miłośników przyrody.

• Ogólnopolski Konkurs z języka niemieckiego Weltsprachen Kinder

Konkurs z języka niemieckiego

Dnia 17 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego Weltsprachen Kinder. Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo SYNAPSA Łódź. W 17 edycji zimowej wzięło udział około 2 5000 uczniów z całej Polski. Z naszej szkoły test konkursowy rozwiązywało dziewięcioro ósmoklasistów i sześcioro uczniów z klas siódmych. Test obejmował 18 zadań, badających zakres rozumienia tekstu czytanego, posiadanego słownictwa, zwrotów, komunikacji oraz gramatyki.

• Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 1 marca 2023 r. odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych w Stargardzie oraz Gminy Stargard.

Uczestnicy śpiewali po angielsku i niemiecku, prezentując swoje umiejętności lingwistyczne i wokalne. Wykonano 13 utworów.

• Konkursu Humanistycznego "OMNIBUS"

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus” 2023

Do 9 marca 2023r. (do godz. 13.00) uczniowie klas I-III i IV - VIII mogą zgłaszać swój udział do

Konkursu Humanistycznego "OMNIBUS".

Konkurs odbędzie się 23 marca 2023r.

Udział w konkursie jest płatny i wynosi 14 zł.

Uczniowie klas I-III zapisują się u p. Małgorzaty Podsadny

• DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu

(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

• Lekcja w Muzeum

Uczniowie klasy 4c wzięli udział w lekcji organizowanej w muzeum pt. "MUZEUM OD KUCHNI". Po zajęciach odwiedzili kawiarnię.

• SUKCES!

Zespół wokalny z naszej szkoły zajął III miejsce w 2 Ogólnopolskim Festiwalu „Dzisiaj w Betleeeyem”

Skład zespołu wokalnego:
            Łucja Zofińska, Hanna Subocz, Zuzanna Gut, Maria Czeronko i Magdalena Glapka - klasa 8b Małgorzata Wejs - klasa 7a Anna Szulczewska i Zofia Podgórska - klasa 5d

Dziękujemy Panu Marcinowi Żółwińskiemu za nagranie wykonania konkursowego.

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS

W Szkole Podstawowej nr 10 w Stargardzie, odbył się konkurs ,,NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Stargard. Zgodnie z regulaminem, jury przyznało:

I miejsce – Antonina Sobstyl,
            SP Nr 1 klasa 2c

• Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Konkurs Języka Angielskiego English High Flier - Obrazek 1

Ponad 6 tys. uczniów ze szkół podstawowych i licealnych zmierzyło się 8 grudnia 2022 r. z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. W językowej rozgrywce uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo dobre i dobre wyniki.

WYNIK BARDZO DOBRY:

- Dimitri Taftai kl. 5a (3 miejsce w województwie, 25 miejsce w kraju)

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta
            najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, miłości najbliższych
            oraz uśmiechu na każdy dzień!

• Konkurs Chemiczny „Atom i jego budowa”

Rozstrzygnięcie szkolnego Konkursu Chemicznego pt.: „Atom i jego budowa”.
            Zadaniem konkursowym było wykonanie przestrzennego modelu atomu pierwiastka chemicznego. Ocenie podlegały poprawna budowa atomu, jakość modelu, staranność oraz pomysłowość wykonania modelu. Wszystkie przygotowane przez uczniów prace odznaczały się dużą pomysłowością.

• Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie