• Koło techniczno-modelarskie

Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie:  kolo.technicznomodelarskiesp1@gmail.com

lub skontaktujcie się z nami: sala nr 15

Witamy na stronie naszego koła, na który każdy może przyjść i nauczyć się praktycznego wykorzystania materiałów konstrukcyjnych oraz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Jesteśmy bardzo zgraną grupą o dużym potencjale twórczym w wielu dziedzinach. Nasze koło działa od 2016 roku. Uczęszczają na nie dzieci z różnych poziomów, od klas trzecich do szóstych. W początkach naszej działalności uczęszczały dzieci z klas drugich. Pomimo tak młodego wieku bardzo dobrze radziły sobie pokonując wszelkie trudności na stanowisku pracy i z narzędziami.

Nasze początki, jeżeli chodzi o narzędzia, były bardzo skromne. Dysponowaliśmy jedynie dwoma niewielkimi piłami ramowymi i nożami do tapet. W tej chwili posiadamy różne elektronarzędzia (wyrzynarki, wiertarki, piły, szlifierki i inne).

TREŚCI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

1. Zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania z pracowni technicznej oraz na stanowisku pracy
          2. Planowanie, projektowanie (program graficzny SketchUp) i wykonanie pracy wytwórczej (poszczególnych elementów projektu) – wioska góralska.
          • Planowanie, projektowanie, zgromadzenie potrzebnych materiałów
          • Poznanie narzędzi i elektronarzędzi oraz przyborów do obróbki materiałów
          • Wykonanie poszczególnych elementów pracy wytwórczej (domy, kościół, most, buda dla psa, kryta studnia, wiatrak itp.)
          • Przygotowanie ekspozycji i wystawienie wioski na korytarzu szkolnym.
          1. Wykonywanie szybowców
            • Planowanie, projektowanie, zgromadzenie potrzebnych materiałów
            • Poznanie narzędzi i elektronarzędzi oraz przyborów do obróbki materiałów
            • Wykonanie szybowców. Zawody w puszczaniu szybowców.
          2. Mechatronika – proste układy elektroniczne i roboty
          • Podstawy elektroniki
          • Proste układy elektroniczne (gry: labirynt itp.)
          • Składanie robota z gotowego zestawu (lutowanie poszczególnych elementów elektronicznych)
          • Projektowanie prostego robota (pojazdu reagującego na światło „światłolub”).
          1. Ewaluacja programu.

opiekun: mgr Marcin Żółwiński