• Witamy!

Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie "HONOR MYŚLOM, Z KTÓRYCH BŁYSKA NOWE..."

• Sukcesy naszych uczniów

Uroczystość podsumowania konkursów dla uczniów szkół podstawowych organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie.

Podsumowanie konkursów, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród laureatom odbyło się 21 marca 2024 r. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiadomosci i umiejętności.

• Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

Dzień ten był podsumowaniem wszystkich naszych działań wodnych, które miały miejsce w marcu. W tym dniu w ubraniach dominował kolor niebieski. Uczniowie wzięli udział w licznych aktywnościach edukacyjnych mających na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony zasobów wodnych oraz globalnych wyzwań związanych z dostępem do czystej wody. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia nt. sposobów oszczędzania i pozyskiwania wody. Nie zabrakło filmów, gier, a także eksperymentów z wykorzystaniem wody. Światowy Dzień Wody to doskonała okazja, aby uświadomić nam wszystkim jak cennym darem jest woda a także przypomnieć i utrwalić podstawowe nawyki dotyczące właściwego gospodarowania tym zasobem naturalnym.

• Gala sportu

W piątek 22 marca w Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala Sportu, podczas której nagrodzono najlepszych lokalnych sportowców 2023 r.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły

Wyróżnienia otrzymali:
            Lena Żywicka-zapasy
            Marcel Andrzejak-piłka nożna
            Piotr Żbikowski-piłka nożna
            I Kółko Olimpijskie otrzymała Lena Żywicka.

• Pikniku Naukowym

21 marca 2024 r. uczniowie klas ósmych i klasy VI A uczestniczyli w "Pikniku Naukowym", który odbył się w I LO w Stargardzie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez nauczycieli I LO, pogłębiali wiedzę z historii, nauk przyrodniczych, uczestniczyli w zajęciach językowych oraz zajęciach sportowych. Nauka, zabawa, spotkania - wspaniały pierwszy dzień wiosny.

• Starsi Młdszym

Uczennice klasy 8c przygotowały wielkanocne warsztaty w języku angielskim dla klas 1-3.

Dzieci obejrzały prezentację o Wielkanocy, utrwaliły słownictwo, zapoznały się ze zwyczajami wielkanocnymi panującymi w Wielkiej Brytanii, rozwiązywały krzyżówki oraz inne zadania. Dziękujemy starszym koleżankom za miłą niespodziankę i zaangażowanie.

• Wizyta w Sądzie Rejonowym - lekcja prawa w praktyce

Dnia 29 lutego 2024 roku została zorganizowana wycieczka edukacyjna do Sądu Rejonowego w Goleniowie, w której udział wzięli uczniowie klasy 3c.

W tym wyjątkowym dniu mieli niecodzienną okazję zwiedzenia gmachu sądu i zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania. Uczniowie zostali oprowadzeni po kuluarach instytucji. W niezwykle ciekawy sposób sędzia opowiedział im o pracy sądu.

• Wyzwania wodne

Eksperymenty małe i duże. Wyzwania wodne

O tym jak ważna jest woda, mieli okazję przypomnieć sobie uczniowie klasy 3c uczestnicząc w zajęciach chemiczno-przyrodniczych o tematyce proekologicznej. Dzieci obejrzały film dotyczący roli wody w naszym życiu oraz wykonały eksperymenty badające nietypowe właściwości wody oraz skupiły się wokół problemu zanieczyszczenia wody.

• Mistrz ortografii

4 marca w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III "Mistrz ortografii". Uczniowie naszej szkoły doskonale wykonali zadania konkursowe, zajmując miejsca na podium.

Borys Jankowiak - miejsce 2.
            Wojciech Muszyński - miejsce 3.

• Dla Hani

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 za nominację do udziału w wyzwaniu mającym na celu wsparcie małej Hani, która dzielnie walczy z chorobą.

Nasza szkoła z radością podjęła to wyzwanie Zebrane fundusze zostaną przekazane na pomoc w walce z chorobą. Nominujemy także do aktywnego udziału Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną w Stargardzie.

• Nauka poprzez zabawę

20 lutego uczniowe klasy 8c uczestniczyli w warsztatach EUREKA przygotowanych przez SCN FILARY. Podczas godzinnych zajęć uczniowie poznali prawa fizyki, zjawiska fizyczne takie jak grawitacja, środek ciężkości, ciśnienie atmosferyczne, zamiana energii potencjalnej na kinetyczną. Nauka połączona z zabawą to coś co lubimy

• Czytające zerówki

Spotkanie z cyklu "Czytające zerówki" - grupa OP A wysłuchała baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko" w wersji teatrzyku KAMISHIBAI

• Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 12 lutego 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych.

Celem konkursu była prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów oraz promowanie nauki języków obcych poprzez śpiew.

• Moja pasja

„Nie potrzeba budzika. Budzi mnie moja pasja”

Eric Thomas

Uczennica z pasją Antonina Postawa
            z klasy 3a

• DBI

6 lutego 2024 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchody te mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

• Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie