Aktualności
„Obserwuję, badam, rozumiem……”
25 maja 2019r. odbył się konkurs podsumowujący realizację zajęć chemioinformatycznych w ramach innowacji pedagogicznej „Obserwuję, badam, rozumiem……”. Tematyka konkursu związana była ze 150 rocznicą Układu Okresowego Pierwiastków. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do światowych obchodów tego wydarzenia. Uczniowie klas VII mogli sprawdzić nie tylko swoje wiadomości z chemii, ale także umiejętności posługiwania się technologią informatyczną pracując w aplikacji Quizziz. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań ucznia przedmiotami ścisłymi, wykorzystując zajęcia informatyczne do rozwiazywania różnorodnych problemów chemicznych.
Wycieczka w GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
Klasa VIII B i VIII C oraz kilku uczniów z klasy VIII A, VII C i jedna uczennica z klasy VIII D uczestniczyli w szkolnej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. W programie wycieczki m.in. Rezerwat Przyrody Kadzielnia, Wzgórze Zamkowe z Katedrą i Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach; pomnik przyrody Dąb Bartek w Zagnańsku; ruiny huty w Samsonowie, która powstała z inicjatywy Stanisława Staszica w latach 1818-23, w której wytapiano żelazo z wydobywanych w tym rejonie rud – około 800 ton surówki rocznie; Jaskinia Raj - jedna z najciekawszych jaskiń naciekowych w Polsce; wizyta w średniowiecznym Zamku Królewskim w Chęcinach oraz w położonym obok Centrum Nauki Leonardo da Vinci; zwiedzanie zabytkowego Zespołu Klasztornego Świętej Katarzyny; wejście czerwonym szlakiem na Łysicę, której szczyt porośnięty jest lasem, zbocza otaczają gołoborza, a na szczycie znajduje krzyż a dokładniej replika krz
Wycieczka do Sandomierza
W dniach 20-24.05 uczniowie klas 7e i 8d wraz z opiekunami mieli okazję podziwiać piękno wschodnich rejonów Polski. Wycieczka dała okazję do poznania architektury oraz podążenia śladami artystów, dzięki fachowym przewodnikom pomogła również odsłonić niektóre karty historii. Dzieci i dorośli bawili się świetnie.
Gry biblioteczne
Wramach Tygodnia Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece odbywały się
GRY BIBLIOTECZNE dla klas IV-VI.Każdą z klas reprezentowała
4- osobowa drużyna.ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI:
W poziomie klas IV– kl. IV f
reprezentowaną przez:
Amelię Pszczołę, Michała Momota, Julię Wleklińską,
Jakuba Gulkę.
Czytam czasopisma, więc wiem
Wyniki konkursu bibliotecznego
„Czytam czasopisma, więc wiem”
I miejsce– Oliwia Gulka kl.5c
Dyplom Wyróżnienia:
Hubert Jaruzel kl. 5c
Klaudia Jermalonek kl. 7d
Karolina Krawczyńska kl. 5c
Hanna Jaruzel kl 5c
Julia Tyrajska kl.5c
Klaudia Przybyła kl. 5d
Amelia Karol kl. 5a
Uczniowie z pasją
25 maja 2019 roku podczas szkolnego festynu mogliśmy oglądać wystawę poświęconą zainteresowaniom uczniów naszej szkoły. Wystawa była efektem końcowym projektu pod hasłem „Uczniowie z pasją”, którego celem głównym była prezentacja uczniowskich zamiłowań poprzez poznawanie różnych rodzajów zainteresowań, uświadamianie znaczenia zainteresowań dla rozwoju osobistego i zawodowego oraz ukazywanie możliwości wykorzystania własnych zainteresowań w planowaniu kariery zawodowej, jak również rozwijanie nawyków konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
Mam talent
25 maja odbył się w naszej szkole konkurs Mam talent. Utalentowanych uczniów mamy bardzo wielu, o czym świadczy liczba biorących udział w eliminacjach. W czasie przesłuchań wyłoniliśmy 12 uczestników. wszyscy zaprezentowali się wspaniale!
Jury miało trudne zadanie, decyzje nie były łatwe a obrady burzliwe.
Tegoroczny konkurs wygrała Oliwia Kostecka z kl. 6d, II miejsce zajęła Jagoda Kondracka z kl. 8 b, III miejsce zajął duet Gabrysia Marciniak i Martyna Makowska z kl. 6 a. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Kozak z 6a, Julia Wleklińska z kl. 4f i Weronika Czeronko z kl. 6a.
Festyn Rodzinny
25 maja w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem " Mamo, tato czas na ruch”. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie odbyły się pokazy talentów. Prowadzone były także zabawy ruchowe, Zumba i inne zawody sportowe. A dla podniebienia domowe wypieki, owocowe szaszłyki, koktajle i sałatki oraz kawa i grill.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.
Konkurs " Mój przyjaciel Robot"
Wyróżnienia i nagrody otrzymali:
Amelka Maruszak z kl. 4e
Milena Zielińska z kl. 4c
Olena Pałczyńska z kl. 5a
Adam Langner z kl. 5a
Gratulujemy!!!
Zielona szkoła - Borne Sulinowo
W dniach od 15-17 maja 2019r. uczniowie z klasy 5a i 5d byli na zielonej szkole w Bornem Sulinowie. Na miejscu otrzymali od animatorów ogromną dawkę świetnej zabawy, sporo atrakcji i wiele militarnych zadań do wykonania.
3048
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
PROJEKT WYMIANY MŁODZIEŻY Z MIAST PARTNERSKICH ELMSHORN I STARGARD
Szkoła Podstawowa nr 1 im Juliusza Słowackiego w Stargardzie przełamuje bariery kulturowe i językowe, oraz przekonanie, że nauka języka w szkole nie może być skuteczna. Udowadniamy, że w naszej szkole nauka języka niemieckiego to przygoda i przyjemność.
Konkurs plastyczny pt. „Wielkanocne jajko”
Mały Samorząd Uczniowski, po raz pierwszy, zorganizował konkurs na wielkanocne jajko. Uczniowie klas 1-3 wykonali aż 22 prace. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek, a wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody.
WYRÓŻNIENIA otrzymali:
- Patryk Kotecki, kl. 1a
- Mia Paterkowska, kl. 1b
Wojewódzki Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
Uczeń klasy 8 "a" Paweł Stefaniak zajął II miejsce w Powiecie Stargardzkim w Wojewódzkim Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna..." organizowanym przez Biuro Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Bogusława Liberadzkiego.
Gratulujemy!!!
Spotkanie z Tablicą Mendelejewa na szkolnym korytarzu
6 marca 1869 roku rosyjski chemik Dymitrj Mendelejew zaprezentował światu układ okresowy pierwiastków chemicznych. Wszystkie wówczas znane pierwiastki zestawił w tabeli, szeregując je według mas atomowych.
W tym roku obchodzimy 150. rocznicę tego wydarzenia, a rok 2019 ogłoszony został przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków.
Wycieczka do Poznania
Wyjazd edukacyjny do Poznania
w ramach projektu Fundacji MILON
„Indywidualizacja nauczania w SP1 w Stargardzie”W dniach 18–20.03.2019 odbył się wyjazd 10-osobowej grupy uczniów kl. 4-6
do Poznania. Był on zorganizowany w ramach realizacji projektu Fundacji MILON „Indywidualizacja nauczania w SP 1 w Stargardzie”. Kryterium doboru uczestników stanowiły szczególne osiągnięcia ucznia oraz systematyczne uczęszczanie na zajęcia projektowe. Program pobytu został zaplanowany tak, aby mieli oni możliwość udziału w różnych formach aktywności edukacyjnej i rekreacyjnej.
W pierwszym dniu wyjazdu były to Termy Maltańskie, gdzie można było zrelaksować się po trudach codziennej nauki.
Nazajutrz, kolejnym celem wyprawy była Palmiarnia, w której uczestnicy mieli okazję zetknąć się różnorodnością świata roślin oraz wybranych gatunków zwierząt egzotycznych. Warto podkreślić, że rozległa wiedza
II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej
Dzisiaj w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Rafała Zająca. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Wydziału Edukacji UM Pan Bronisław Stefanowicz.
W kategorii solistów 9-11 lat III miejsce wyśpiewała Julia Trzeciak z klasy 4a, natomiast w kategorii 12-14 lat II miejsce zajęła Zuzanna Kozak z klasy 6a.
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO
Od kilkunastu lat nasza szkoła osiąga wysokie lokaty w konkursach matematycznych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Nasze doświadczenia pozwalają nam spojrzeć nieco szerzej na naukę i nabywanie umiejętności matematycznych przez uczniów. Jesteśmy przekonani, że myślenie matematyczne i strategiczne kształtuje się od najmłodszych lat, dlatego w bieżącym roku szkolnym, planujemy utworzenie klasy pierwszej z rozszerzoną edukacją matematyczną.
Powitanie wiosny 2019
23 marca 2019 r. uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w rajdzie zorganizowanym przez Oddział PTTK w Stargardzie. Trasa rajdu rozpoczynała się przy naszej szkole. Następnie uczestnicy rajdu pt. „Powitanie wiosny” wędrowali w kierunku Cmentarza Wojennego
i kolejno do Klępina – Lubowa – Żarowa – Bobrowej Polany i Użytku Ekologicznego „Żabie Uroczysko” by powrócić do Stargardu na ulicę Sienkiewicza, gdzie zakończył się pierwszy wiosenny rajd stargardzkiego Oddziału PTTK. Pogoda dopisała, wiosenna temperatura również. Pozostało poszukiwanie atrybutów wiosny i Słońca na zachmurzonym niebie.
W okolicach Żarowa spotkaliśmy jaszczurkę, która stała się obiektem zainteresowania wszystkich amatorów fotografii. Zaskoczona ilością zainteresowanych, niską temperaturą i brakiem Słońca – jaszczurka cierpliwie pozowała do zdjęć i zapewne czekała aż odejdziemy by zaszyć się w trawie. Jaszczurki,z zimowego
Uwaga!
Konkurs humanistyczny - OMNIBUS odbędzie się 27 marca w środę godz. 13.00
Kontakt
- Nazwa szkoły
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie
- E-mail szkoły
- sekretariat@sp1.stargard.pl
- E-mail administratora strony
- magdabarszczak@o2.pl
- Adres szkoły
- ul. H. Sienkiewicza 8
73-110 Stargard
Poland
- Telefon
- 91 577 02 42
Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl
Zachodniopomorska Szczecińska Szkoła Ćwiczeń
- liczba odwiedzin: 836315
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych