• Świetlica

• Godziny pracy świetlicy:

Zajrzyj w Wydarzenia, dowiesz się co u nas słychać :)

Kadrę świetlicy szkolnej tworzy wykwalifikowany zespół wychowawców
          w skład, którego wchodzą:

Monika Iwanowicz – Kiczyńska

Małgorzata Rybkowska
          Izabela Strobejko
          Dorota Ziemak

Dokumenty do pobrania:

Regulamin świetlicy SP 1

Aneks do Regulaminu świetlicy SP 1

Procedura odbioru dzieci.pdf

Zasady w świetlicy.pdf

Regulamin stołówki szkolnej.pdf

Działalność świetlicy

Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki. W świetlicy realizowane są konkretne treści i formy pracy z dziećmi. Pracujemy według rocznego planu pracy. Realizowany jest on w formie tematów tygodniowych. Dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci - rodziny, szkoły, obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie. Rozwijają zainteresowania kulturalne oraz przyrodnicze. Zabawa, obok nauki, jest podstawową formą aktywności uczniów. Wychowankowie świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zajęcia wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, pamięć, pobudzają fantazję i wyobraźnię, uczą wypowiadania się. Gry i zabawy ruchowe podnoszą sprawność fizyczną uczniów. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętność współżycia i współdziałania w grupie.

Praca w świetlicy szkolnej charakteryzuje się bogactwem i różnorodnością. To stanowi o jej atrakcyjności i odmienności w porównaniu z dydaktyczną pracą szkoły. W ramach zajęć świetlicowych proponujemy następujące zajęcia:

Plastyczne (obejmujące m.in. orgiami, pracę z masą solną)

Dydaktyczne (zgodnie z tematyką haseł tygodnia)

Muzyczne (nauka i śpiew piosenek, poznanie nowych instrumentów, taniec ze śpiewem , tańce integracyjne, słuchanie muzyki)

Ruchowe (w sali i na szkolnym placu zabawy z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej)

Czytelnicze (w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom")

Gry i zabawy świetlicowe (gry planszowe, puzzle i inne)

Organizujemy również imprezy i uroczystości świetlicowe tj. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, spotkanie opłatkowe z okazji świąt Bożego Narodzenia, Walentynki, Mikołajki uczestniczymy w akcji Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi.

Organizacja pracy świetlicy:

Świetlica szkolna otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.
          Zapisy do świetlicy szkolnej odbywają się we wrześniu w dniu rozpoczęcia się nowego roku szkolnego. Zapisujemy dzieci, których oboje rodzice pracują. Zapisując dziecko do świetlicy rodzice mają obowiązek wypełnić kartę zgłoszenia oraz wyposażyć dziecko w wyprawkę w formie artykułów plastyczno-papierniczych.

Kontakt:
          im. Juliusza Słowackiego
          Tel. 790-706-467

Mleko i owoce w szkole

OWOCE W SZKOLE

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa  nr 1 w Stargardzie została zgłoszona i zakwalifikowana do programu
          „Owoce w szkole” wdrażanego przez Agencję Rynku Rolnego, dofinansowanego przez Unię Europejską.

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu „Owoce w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie,
          na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania
          towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Owoce i warzywa udostępniane dzieciom w ramach programu spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach
          Unii Europejskiej  i przepisach krajowych, są  gotowe do bezpośredniego spożycia, tj. świeże, czyste, wystarczająco rozwinięte i odpowiednio dojrzałe, zdrowe, a soki  posiadają  odpowiedni atest  - nie zawierają dodatku cukru, substancji słodzących, tłuszczu i soli.

Przeprowadzone badania dowiodły, iż program jest skutecznym narzędziem będącym do dyspozycji szkół, pozwalającym stopniowo kształtować zwyczaje żywieniowe dzieci i wpływać na ich dietę, a w szczególności zwiększać spożycie owoców i warzyw.

SMACZNEGO!

SZKLANKA MLEKA

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Dzieci uczęszczające do naszej szkoły spędzają przeciętnie 5 – 6 godzin poza domem.
          Przystąpiliśmy do tej akcji mając na celu dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacji z zakresu żywienia.
          Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby  każdy uczeń miał szansę na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole.
          Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w naszej szkole dotowane jest przez Unię Europejską,
          a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów.
          Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku.